Jak ulevit vašim parťákům v horkých dnech?

  • Důležitý je dostatek tekutin

Je nutné (a to nejen v letních vedrech, ale celoročně) umožnit psovi neustálý přístup k vodě, aby mohl kdykoliv uhasit žízeň a předejít celkovému přehřátí organismu, které hrozí při nedostatku tekutin. Mějte na paměti, že kdekoliv půjdete se svým psem, měli byste sebou vzít i jeho misku a láhev s čerstvou vodou.

  • Venčení psa – nejlépe ráno a večer

V létě je vhodné venčit psa brzy ráno a později večer, když už nejsou příliš vysoké teploty. Polední a odpolední procházky omezte jen na dobu pro psa nezbytně nutnou. Ideální trasa procházky by měla vést přes stinná místa, chůze po rozpáleném asfaltu není pro psa příjemná a navíc zde hrozí riziko popálení tlapek, které je pro zvíře velmi bolestivou záležitostí. Snažte se vyhýbat extrémní zátěži, kterou představuje v horku třeba běh do kopce, aportování či jízda autem, apod.

  • Ochlazování

Nemusí přitom jít hned o sprchování pod velkým proudem nebo kropení zahradní hadicí. Stačí ho pohladit mokrou rukou, zabalit do namočeného ručníku, osvěžit kožíšek pár kapkami… Opět voda nesmí být úplně ledová. Moc se nedoporučuje chlazení hlavy, spíše upřednostnit tlapky. Zvláštní péči by měli zavlažování a osvěžování věnovat majitelé dlouhosrstých a tmavých plemen.

  • Chladící podložky a vesty

V dnešní době můžete využít i nabídek k zakoupení chladících vest nebo podložek.

 

Sestřička ABClinic Kateřina Trojková